Uudised

Starman toetab uut teatrimaja Tallinnas

PRESSITEADE

9.09.2014

 

Täna, 9. septembril allkirjastasid telekommunikatsiooniettevõte Starman ja 19. septembril avatav Vaba Lava koostöölepingu, mille kohaselt toetab Starman Vaba Lava ettevõtmisi järgmise viie aasta jooksul.

 

Starman ASi juhatuse esimehe Toomas Tiiveli sõnul on antud koostööprojekt ainulaadne võimalus investeerida kultuuri. “Me kõik teame, kui palju napib praegusel hetkel Tallinnas soodsaid lavapindu ja prooviruume ning kui raske on kvaliteetsele teatritükile piletit saada. Tänu Vabale Lavale tekib teatritele juurde võimalusi korraldada rohkem etendusi, vaatajatele aga võimalus tuua raha kodumaisesse meelelahutusse,” põhjendas Tiivel.

 

“Tallinn saab juurde vahva teatri-, kontserdi- ja konverentsikeskuse. Olen veendunud, et Vaba Lava ei anna lisaväärtusi ainult inimestele, vaid on ka väga võimekas majanduse elavdaja, andes olulise tõuke nii Telliskivi Loomelinnaku kui ka kogu Põhja-Tallinna arengusse,” ütles Tiivel.

 

Keskuses on üks suur blackbox, Sõltumatu Tantsu Ühenduse lava, Eesti Teatriagentuuri raamatukogu, kontoriruumid jpm. Uksed avab ka tänavatoidurestoran Foody Allen.

 

Vaba Lava tegevjuhi Kristiina Reidolvi arvates on käesolev keskus täiesti uudne ja originaalne mudel Eesti teatrimaastikul, mille eesmärk on pakkuda väiketeatritele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol. “Tugiteenuste alla kuuluvad näiteks turundus või projektijuhtimine, mille järgi on väiketeatritel suur nõudlus,” ütles Reidolv. “Samuti loodame, et Vaba Lava annab tõuke uute vabatruppide ja projektiteatrite tekkeks.”

 

Kuigi põhirõhk on suunatud teatrile, hakkavad keskuses toimuma ka kontserdid, kunstinäitused, kinoseansid ja konverentsid. Prognooside kohaselt toimub Vaba Lavas järgmise aasta jooksul keskmiselt 250 üritust ning oodata on ligi 50 000 külastajat.

 

Avamisnädalavahetusel 19.-21. septembril esietenduvad kaks Vaba Lava kuraatoriprogrammi lavastust – Pulitzeri auhinnaga pärjatud näitekirjanik Annie Bakeri “Alustame algusest”, lavastajaks Adrian Giurgea (USA), produtsendiks R.A.A.A.M.; ning Ivar Põllu lavastus “Mikiveri tagi” Mikk Mikiverist, Lavakunstikoolist ja XI lennust. Külalisetenduse lavastusega “Õhtud külas Dikanka lähistel. Tühistatud.” annavad lavastuskunstnik Dmitri Krõmovi tudengid Moskvast. Pärast etendust kohtub Dmitri Krõmov publikuga.

Hilisõhtutel on maja avatud muusikasõpradele – reedet sisustab Tallinn Music Week, laupäeva Jazzkaar.

 

AS Starman on Eesti juhtiv koduste kommunikatsioonilahenduste pakkuja, mille teenuseid kasutab iga kolmas Eesti kodu. Ettevõte pakub televisiooni-, interneti- ja telefoniteenuseid ning edastab telepilti lisaks ka maapealse leviga digitelevisiooni ZUUMtv vahendusel. 1992. aastal tegevust alustanud Starman on kasvanud Eesti suurimaks vabaturu tingimustes sündinud telekommunikatsiooniettevõtteks, mis annab tööd rohkem kui 250-le inimesele.

 

Lisainfo:

 

Kristi Reiland

Starmani kommunikatsioonijuht

Tel: +372 677 9989

Mob: +372 515 2711

E-post: kristi.reiland@starman.ee

 

Kristiina Reidolv

Vaba Lava juhatuse liige ja tegevjuht

Tel: +372 552 5258

E-post: kristiina@vabalava.ee