Uudised

Vaba Lava hakkab otsima teatri ja tehnika kokkupuutepunkte

Vaba Lava hakkab otsima teatri ja tehnika kokkupuutepunkte

Vaba Lava teatrikeskus hakkab partneritega Eestist ja Venemaalt looma keskust, kus saavad kokku tehnoloogiline innovatsioon ja teater ning sellest peaksid sündima uued lahendused nii teatrilavale, kui ka mujale.

“Meil on Narvas kaasaegne etenduskunstide keskus. Tahame, et teater muutuks innovaatiliseks ja koostöös Peterburi partneriga katsetada, kuidas teha etendusi kahel pool piiri korraga,” ütles Vaba Lava juht Märt Meos.

Algselt pidi sellel suvel toimuva festival “On the Edge” just kahel pool piiri: Narvas ja Jaanilinnas, kuid koroonaviirus pani tegijad uude ja ootamatusse, kuid just tehnilisi lahendusi soosivasse olukorda ning etendused kolisid linnaruumist veebi.

Alates tänasest kuni juuli lõpuni pakutakse „On the Edge” ja „Totška Dostupa” koostöös publikule erinevaid veebipõhiseid kogemusi, kus vaatajad saavad teatritegemisprotsessi sekkuda ning tänu millele nihutatakse tänapäevase teatri piire. Kokku on etendusi 11. Kolm neist on otseselt seotud Narva, selle lugude ja legendidega.

Veebiüritustega saab alguse 3 aastat kestev teatri tehnoloogilise innovatsiooni koostööprojekt “New Technologies and Innovation in Theatre”, mida rahastab Eesti-Vene koostööprogramm 439 111,80 euroga.

Projektis osaleb 12 organisatsiooni, kellega koos luuakse Vaba Lava Narva teatrikeskusesse unikaalne kompetentsikeskus.

Projekti juhtivpartner on SA Vaba Lava. Venemaalt löövad kaasa Totška Dostupa ja Baltiski Dom.

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu.

 

Lisainfo:

Anneli Kivirand

projektijuht

anneli@vabalava.ee

+372 5308 1557