Uudised

Vaba Lava kuraatorprogramm 2023-2025 alustab!

Vaba Lava uue hooaja kuraator on noor ja skandaalne Poola lavastaja Jakub Skrzywanek. Lisaks Vaba Lavale on Skrzywanek Szczecini Nüüdisaegse Teatri kunstiline juht, kelle loomingut on esitletud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel ning kes on võitnud oma loomingu eest hulgaliselt auhindu nii välismaal kui Poolas. 

Jakub Skrzywaneki koostöö Vaba Lavaga algas 2021. aasta Vabaduse festivalil, mil tuli esitusele tema lavastus “Mein Kampf”. 2023. aasta Vabaduse festivalil osales tema lavastus “Põrandaalused tüdrukud” ning juba 13. oktoobril näeb ilmavalgust tema uuslavastuse “Sõda ja rahu” esietendus. 

Skrzywaneki kuraatorprogrammi esimene hooaeg on sild kahe eelmise programmi vahel. Esimene hooaeg käsitleb globaalseid teemasid, rääkides tänasest päevast ja hetkest kus me oleme – sõjast, hirmudest, lahendustest ja kaitsetahtest. Lavastused tõukuvad kuraatorprogrammi põhiideest, milleks on “I have a dream”:

“Unistamine on kõige parem poliitiline tööriist teatris. Ning me peame tegutsema – julgelt, siiralt ja vankumatult –, et kutsuda inimesi üles arutlema mitte selle üle, mida me kardame ja mille vastu võitleme, vaid selle üle, mida me päriselt tahame ja kuidas me selleni jõuame. Seda julgustabki Vaba Lava etenduskunstide keskus oma 2023–2025. a hooaegadel Tallinna ja Narva publikut ühiselt tegema.” – Jakub