Uudised

Vaba Lava noored teatriprodutsendid osalesid Tampere teatrifestivalil

1.– 7. augustini toimunud Tampere teatrifestivalist, millega paralleelselt toimus ka Soome showcase, võtsid osa ka viis noort teatriprodutsenti, kes läbisid Vaba Lava ja Läti uue teatri koostöös toimunud teatriprodutsentide koolituse. Nordeni stipendiumi toel tutvusid värske Soome ning Põhjamaade teatriga Piret Jaaks, Siim Lepik, Kristi Rebane, Roland Laos ja Mirjam Matiisen.

 

Lisaks sellele, et nähtud sai ohtralt nii Soome kui Põhjamaade teatri parimaid uuslavastusi, toimus ka mitmeid kohtumisi arutamaks võimalikke koostöövõimalusi luues ning arendades olemasolevaid suhteid. Kohtumised toimusid Teater 90°, Telakka teatri ning Soome teatriinfokeskuse meeskondadega. Lisaks osalesime festivali poolt korraldatud põnevates aruteludes näitlejate ning kuraatoritega, kes festivalile saabunud üle kogu maailma.

 

Sellest tulenevalt on juba praegu töös paar uut ning põnevat projekti, mis Eesti teatrisõpradele on kindlasti põnevad maiuspalad ning mille osas loodetavasti juba mõne aja möödudes saame anda detailsemat informatsiooni.

KKN_lo-res_dk