Uudised

Vaba Lava otsib tantsijaid, näitlejaid ja muusikuid

VABA LAVA TEATRIKESKUS OTSIB TANTSIJAID, NÄITLEJAID JA MUUSIKUID PRANTSUSE LAVASTAJA ALEXANDRE ZEFF’I LAVASTUSSE „BIG DATA“

Prantsuse tunnustatud lavastaja Alexandre Zeff ootab lavastusse „BIG DATA“ professionaalseid tantsijaid, näitlejaid ja muusikuid. Põhirolli otsime tantsijat-näitlejat (N/M), kellel on meisterlik kehakasutus ning kes tunneb end hästi tekstiga töötades või on tugevalt motiveeritud tekstiga töötama. Kasuks tulevad ka muud oskused: laulmine, akrobaatika, võitluskunstid jms.

Lisaks soovime leida tantsijaid-näitlejaid grupistseenidesse.

Samuti otsime kuni kahte elektroonilist muusikat viljelevat artisti.

Osalejatel peab olema valmisolek teha proove alates 10. augustist – 19. septembrini ning osaleda etendustel septembris ja hiljem vastavalt kokkuleppele.

Töö on tasustatav.

Lavastusest

Alexander Zeff’i „BIG DATA“ on Vaba Lava kuraatoriprogrammi 2017/2018 avalavastus, mis esietendub 19. septembril 2017.

„BIG DATA“ on lavastus, mille keskseks küsimuseks on, kuidas navigeerida digitaalse revolutsiooni järgses maailmas, kus tänu kolossaalsele andmemahule, on mistahes informatsioon põhimõtteliselt kättesaadav. Kuidas kujutada laval inimeksistentsi, kus meid ümbritsev info üleküllus võib muutuda kakofooniliseks müraks? Lavastus „BIG DATA“ kujuneb tantsijate ja muusikute ühisloomingus ning üritab interdistsiplinaarsete kunstiliste vahenditega edasi anda ajastu vaimu, pulseerivat organismi, võimsa vooluga jõge, mis haarab kaasa kõike, mis teele ette jääb.

Lavastajast

Alexandre Zeff on tunnustatud prantsuse noorema põlvkonna näitleja, teatrilavastaja, filmirežissöör ning produtsent. Ta on loonud nii lühifilme kui täispikki mängufilme, samuti dokumentaale. Vaatamata noorele eale on ta teinud üle 20 teatri- ja filmirolli. Alexandre Zeff on lõpetanud Pariisi Konservatooriumi Teatriakadeemia (Conservatoire national supérieur d’art dramatique) esmalt näitleja ja hiljem lavastajana ning samuti Pariisi filmikõrgkooli La Femis (Fondation Européenne pour les Métiers de l’Image et du Son). 2007. aastal lõi Alexandre Zeff oma teatrikompanii nimega La Camara Obscura.

Näiteid Alexandr Zeffi töödest:

JAZ: https://vimeo.com/185204996

BIG SHOOT: https://vimeo.com/153499331

Lisainfo
Audition-kohtumised toimuvad 21.-22. juunil Vaba Lava teatrikeskuses. Osalemise soovist anda teada meiliaadressile: tiiu@vabalava.ee. Samale aadressile palume saata ka CV ja foto/videolingi ennast tutvustava materjaliga.