Uudised

Vaba Lava Teatrikeskuses esietendub 29. oktoobril koguperelavastus “Süüria rahvalood”.

Pressiteade
25.10.2016
Vaba Lava Teatrikeskus
Vaba Lava Teatrikeskuses esietendub  29. oktoobril koguperelavastus “Süüria rahvalood”.

29. oktoobril esietendub Vabal Laval Telliskivi Loomelinnakus Helen Rekkori ja Teatriühenduse Misanzen koostöös valminud koguperelavastus “Süüria rahvalood”. 

Vaba Lava ootab uuslavastust vaatama kõiki alates 5. eluaastast.

Väljendid nagu „seitsme maa ja mere taga“, „kord ennemuistsel ajal“ ning „elasid kord“ toovad pea igale iidsete lugude tarkust austavale inimesele silme ette põneva ja fantaasiarikka maailma. Läbi aegade on muinasjuttude ja rahvalugude peamine funktsioon olnud kanda edasi allegoorilist elamise juhendit, mille peamine võlu seisneb lugudes peituvais inimlikes moraalsetes väärtustes. Trupp eesti teatriloojaid on asunud detektiivitööle, et analüüsida Süüria rahvalugudes peituvaid tarkuseid ning tõdesid. Eemärgiks on uurida ning vaadelda lugusid läbi võimalikult laia spektri, saamaks aimu kultuurilisest ja pärimuslikust taustast tulenevatest erinevustest ning ka sarnasustest.

Lavastuse dramaturgia aluseks on raamat “Folktales from Syria”, mis koondab endasse süüria poeedi Samir Tahhani poolt kogutud pärimuslugusid. “Süüria rahvalood” koosneb kümnest  muinasjutust, mis on esitatud nii läbi varjuteatri, groteski, komöödia kui ka draama võtmestiku.

Lavastaja Helen Rekkor, dramaturg Liis Väljaots, kunstnik Maarja Pabunen, videokunstnik Kristin Pärn, heliloojad ja helikujundajad Martin-Eero Kõressaar ja Villem Rootalu, valguskunstnik Priidu Adlas. 
Mängivad Artur Linnus, Katrin Kalma, Rauno Kaibiainen ja Shannon Quinn.

Lavastuse väljatoomist on toetanud Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Bauhof, UPM, NUKU Teater, Avision, Ampstükk, Estonia Teater.

Esietendus Vaba Laval 29. oktoobril 2016 Vaba Lava teatrikeskuses suures saalis. 
30. oktoobri etendusele järgneb vestlus trupiga.
Järgnevad etendused: 31. oktoober, 6., 7. ja 8. november.
30. ja 31. oktoobri etenduste eel pakutakse alates kella 18st Vaba Lava pannkoogikohvikus kõigile mõnusaid pannkooke ja jäätist.

Vaata lavastuse klippi siit:
Lavastuse sündmus FBs:

Piletid Piletilevist.
Täispilet 16€, sooduspilet (õpilane, tudeng, pensionär, puudega isik, puudega isiku saatja tasuta) 12€, perepilet (kuni 2 last (k.a. 18a) ja 2 täiskasvanut) 39€, kärgperepilet 69€ (6 inimest).
Peale esietendust toimub taas ka Vabal Laval  IN I OUT pidu, mis seekord vürtsitatud idamaiste üllatuste ning silent discoga.
Sündmus FBs:

Vaba Lava kuraatoriprogrammi paneb teist hooaega kokku tandem rahvusvahelisest kuraatorist Thomas Frankist ja eesti kuraatorist Madli Pestist, kes 2016/2017 aasta programmi valisid avalikule Eesti-sisesele ideekonkursile laekunud 35 projekti ja ca 200 välistaotluse hulgast välja 8 lavastust, koondades need pealkirja alla “IN I OUT”.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele. Vaba Lava suurtoetaja on telekommunikatsioonifirma Starman.

Vaba Lava FB:
fb.com/vabalavatelliskivis

Koduleht:
vabalava.ee

Kogu kuraatoriprogramm: