Uudised

Vaba Lava teatrikeskuses esietendub Armel Rousseli „Elagu elu, mis põletab rinda“

PRESSITEADE.

Vaba Lava Tallinna teatrikeskus. 11.09.2019.

Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses esietendub 11. septembril prantsuse-belgia lavastaja Armel Rousseli dokumentaallavastus „Elagu elu, mis põletab rinda“, publiku ette astub Jarmo Reha.

Prantsuse-belgia lavastaja Armel Rousseli ja eesti näitleja Jarmo Reha koostöös valmiv lavastus „Elagu elu, mis põletab rinda“ kujutab endast teist osa tetraloogiast, mille esimeseks lavastuseks ja inspiratsiooniallikaks järgmistele oli Vaba Lava eelmise hooaja kuraatoriprogrammis etendunud Frank Wedekindi „Kevadine ärkamine“. Kuigi tänapäeva vaated seksuaalsusele ja moraalile on muutunud, olles mõjutatud uutest tehnoloogiatest ja piiramatust ligipääsust internetipornole, leiab lavastaja, et “Kevadise ärkamise” teemad on jätkuvalt aktuaalsed ja intrigeerivad. Armastus, surm, iha, seks, tabud ja vabadus on teemad, mida erinevate vaatenurkade alt ning erinevas dramaturgilises keeles käsitletakse kõigis tetraloogia osades.

Armel Rousseli globaalne haare ja uudishimu viis teda Euroopast kaugemale – Jaapanisse, Senegali ja Indiasse. Trupp tegi koostööd kohalike kunstnike ja näitlejatega, uuriti sealset kultuuriruumi ning toimusid dokumentaallavastuse rahvusvahelised residentuurid. Lavastus on Vaba Lava, E-utopia (Belgia) ja Theatre Les Tanneurs’i (Belgia) kaasproduktsioon, koostöös Artdanthé festivali (Prantsusmaa), Monodrama festivali (Luxembourg), Tarmac des auteurs’i (Kinshasa/Kongo), Indianostrum’i teatriga (India), Studio Sina Saloum’iga (Senegal) ja Alliance Francaise Koalack’iga (Senegal).

Lavastusmeeskonda kuuluvad lavastaja Armel Roussel, helikunstnik Liis Ring, koreograaf Mercedes Dassy, filmija Julien Stroinovsky, valguskunstnik Nicolas Marty ja näitleja Jarmo Reha.“Elagu elu, mis põletab rinda” on Vaba Lava teatrikeskuse finaallavastuseks 2017/2019 kuraatoriprogrammi raames, mille projektid valisid välja José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt.

Etendusi mängitakse Tallinnas vaid viiel korral septembris, edasi reisib lavastus Belgiasse ja Prantsusmaale.