Uudised

Vabal Laval peab loengu Helsingi Kunstiakadeemia õppejõud Kai Lehikoinen

Vaba Lava teatrikeskus kutsub kõiki huvilisi 2. mail kell 14 Kai Lehikoineni, Helsingi Kunstiülikooli Teatriakadeemia õppejõu ning tunnustatud etenduskunste ja teisi valdkondi siduva koostöö eksperdi, teoreetilisele loengule, mis lähtub Soome kogemusest, ning sellele järgnevale töötoale. Kai Lehikoinen on ka Helsingi Kunstiülikooli Etenduskunstide Uurimiskeskuse TeaK teadur, paljude teaduslike publikatsioonide autor, koreograaf-lavastaja ning tantsupedagoog,

Loengu teemaks on “(Etendus)kunst ja kunstnikud uutes keskkondades: valdkonnaülene koostöö” (Artistic Intervention in Organisations: Artists and Arts-based Work in New Contexts). Loeng toimub Vaba Lava väikeses saalis. Töökeeleks on inglise keel.

Vaba Lava ja Läti Uue Teatri Instituudi koostööprojekti Theatre Expanded esimese koolitusaasta fookuses oli teatriprodutsentide koolitus. Teise hooaja teemaks on “artistic intervention” ehk etenduskunstide valdkonna koostöö teiste sektoritega.

Vaba Lava teise hooaja koolitustsükkel keskendub kahele aspektile: üheltpoolt on eesmärgiks tuua kokku erinevate valdkondade teadmised ja etenduskunstide põhised meetodid ning esitusstiilid, sj on koostöövaldkonnaks IT-sektor ja uued digitaalsed lahendused. Teiselt poolt on eesmärgiks koostöös erinevate etenduskunstnikega luua uued innovaatilised ärimudelid.

Eelregistreerimine loengule kuni 27. aprillini aadressil: inga@vabalava.ee

Projekt Theatre Expanded toimub Interregi Kesk-Läänemere 2014-2020 programmi raames.

Rohkem infot:
Inga Koppel, Vaba Lava välissuhete juht
inga@vabalava.ee
+3725039971