Uudised

Vaba Lava esimese hooaja kuraatorilavastused esmakordselt Draama 2015 eriprogrammis

7. septembril algava Eesti Teatri Festival Draama 2015 eriprogrammis on sel aastal esmakordselt Vaba Lava showcase, mis toob publikuni valiku möödunud hooaja parimatest Vaba Lava kuraatorilavastustest.

Vaba Lava avahooaja kuraatorid Oleg Lojevski ja Madis Kolk, on Draama 2015 showcase’i jaoks koostanud valiku  kuraatorilavastustest, mida saab Vaba Lava Teatrikeskuses näha 10. – 12. septembrini.

10. september – saksa lavastaja Andreas Merz-Raykovi lavastust “Seymour”, mis on äraspidine, tragikoomiline mõistukõne tänapäeva ühiskonnast, kus edukultus ja normatiivsus on muutunud painajalikuks kinnismõtteks.

11. september –   Fine5 Tantsuteatri abstraktne ja metafoorne tantsuteos “… and Blue”, mis pärjati 2014. aasta parimaks tantsulavastuseks.

12.  september – Helen Rekkori  varjuteatrilavastust “Üle vee” (2014. aasta teatriauhindade Salme Reegi preemia nominent) ning Peeter Raudsepa ja Krista Kösteri lavastust „fac!+do!+totum“, mis on tantsulis-sõnaline kulgemine Charles Bukowski luule ainetel.

Vaba Lava Teatrikeskus on peatselt oma esimest sünnipäeva tähistav etenduskunstide asutus Telliskivi Loomelinnakus, Tallinnas. Avahooajal külastas keskust enam kui 42 000 inimest, publikuni jõudis 56 lavastust,  nendest 11 kuraatoriprogrammi lavastust, kokku anti terve hooaja jooksul  195 etendust. Lisaks kodumaistele tegijatele käis truppe Hispaaniast, Saksamaalt jm.

Kõikide lavastuste piletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Info: Eesti Teatri Festival Draama 2015