Uudised

Kutse osalema austria koreograafi Doris Uhlichi töötoas ja lavastuses „alastusest enam“

Vaba Lava ja Sõltumatu Tantsu Ühendus kutsuvad eesti kaasaegse tantsu artiste ja etenduskunstnikke osalema 6.-15. septembrini Austria koreograafi Doris Uhlich’i töötoas. Töötoa tulemusena valmib lavastus „alastusest enam“ („more than naked”), mille etendused toimuvad 19., 20. ja 21. septembril Vabas Lavas. Etendused on 20 osavõtjale tasustatud.

Menukas lavastus „more than naked” esietendus 2013. aastal Viinis toimunud festivalil ImPulsTanz. Doris Uhlich toob lavastuse uuesti välja Tallinnas ja seekord eesti tantsijatega. „alastusest enam“ on Vaba Lava 2015-2016 hooaja rahvusvahelise kuraatorprogrammi esimene lavastus, mille kaasprodutsentiks on Sõltumatu Tantsu Lava.

Töötuba ja lavastus pakuvad võimaluse vaadelda inimkeha vabana eelarvamustest, valehäbist, ideoloogiast ja stereotüüpsest-konventsionaalsest suhtumisest, mis puudutavad nii alastust kui tantsu. Eesmärgiks on piiride avardamine, kusjuures Doris teeb seda heasoovlikul, vaimukal, elurõõmsal ning üsnagi nakataval moel. Doris Uhlich’i huvitab riietest vabastatud inimkeha liikumine, selle võimalused. Ta püüab tantsijatega koos avastada keha kogu oma loomulikkuses – see on keha pidu! „alastusest enam“ pole ei provokatiivne ega erootiline, vaid pigem mänguline lavastus. Töötuppa oodatakse nii tantsijaid kui etenduskunstnikke, kes on nõus lavastajaga kaasa mõtlema ning uskuma, et sellest originaalsest kontseptsioonist vormub ka seekord midagi põnevat.

Kummalisel kombel mõjuvad alasti kehad selles lavastuses loomulikult oma taasleitud süütuses, mida me alastusega juba ammu enam ei seosta” Martin Thomas Pesl / nachtkritik

„Selles lavastuses pole tegelikult midagi väljakutsuvat. Pigem on see vaimukas mäng, kus osalejad tunnevad ennast alasti olles lihtsalt mugavalt. Tekib tunne, et kultuurilised piirangud võivad sageli olla üpris kunstlikud. Helmut Ploebst / Der Standard

„Minu kehal oli igatahes lõbus.” Projektis osalenud tantsija.

Doris Uhlich (s 1977) on tunnustatud austria koreograaf ja etenduskunstnik, kes on loonud soololavastusi alates 2006. aastast. Uhlich uurib oma töödes kehalisust ning kõigutab vaatajate tavaarusaamu soolisusest. Ta on lõpetanud Viini konservatooriumi kaasaegse tantsu pedagoogika alal. Kodumaal on ta pärjatud mitmete auhindadega. 2008 pälvis ta aasta silmapaistavaima noore koreograafi preemia. Aastal 2011 valis ajakiri “Tants” Uhlichi aasta tantsijaks. Austria kultuuriministeerium on andnud talle aasta tantsuauhinna (2008) ning omistanud aasta silmapaistvaima etenduskunstniku tiitli (2013).

Registreerida saab kuni 30nda augustini: https://goo.gl/forms/BjV3cZlKSA <https://goo.gl/forms/BjV3cZlKSA>

Lisainfo: mai.soot@gmail.com <x-msg://9/mai.soot@gmail.com> <mailto:mai.soot@gmail.com>