Uudised

Algavad uuslavastuse “Tere tulemast, Abdullah!” proovid

Lavastus kuulub Vaba Lava kuraatorprogrammi “I have Dream/ Mul on üks unistus”. Kui selle hooaja kuraator Jakub Skrzywanek keskendub unistusele kui helgele tulevikule, siis Valgevene päritolu lavastaja Mikita Ilyinchyk näeb asja teistes toonides. “Unistust unistusega liites saabub tahes-tahtmata tragöödia.”

Lavastus räägib düstoopilisest maailmast aastal 2060. Kõigil on oma unistused. Sarnaselt meile unistatakse turvalisest ja kindlustatud tulevikust. Kuid, kas Euroopa on koht kellegi teise unistuseks? Kas me oleme jõudnud Euroopasse või oleme endiselt osa Ida-Euroopast? Paigast Venemaa ja Euroopa vahel? Kohast, millest lihtsalt üle sõidetakse?

Me kavatseme peegeldada minu põlvkonna ühiskondlikku vastutust, kes võtab vastu pärandusena väga keerulise poliitilise kingituse. “ – lavastaja Mikita Ilyinchyk 30. a.

Lavastuses mängivad: Liina Tennosaar, Jaanika Arum, Maria Teresa Kalmet, Elise Pottmann, Epp Eespäev (Tallinna Linnateater) ja Üllar Saaremäe.

Esietendus 3. mail 2024 Vaba Lava Narva teatrikeskuses.

Järgmised etendused: 6. mai (Endla Teater), 21. mai (Kumu auditoorium), 23. mai (Eesti Rahva Muuseum)

Kestvus: selgumisel

Etendus on eesti keeles venekeelsete subtiitritega.

Mikita Ilyinchyk on Poolas tegutsev Valgevene päritolu auhinnatud dramaturg ja lavastaja.

Mikita peab enda isiksuse kujudajaks kaost, mis valitses postsovetlikus vabas ühiskonnas. Oma teostes juurdleb ta tihti iseenda positsiooni üle Euroopas, kohas kus pidevalt mässab poliitiline mõjuvõim üle tavaliste inimeste peade.