Uudised

Eesti Kultuurkapitali näitekunsti valdkonna peapreemia 2023

Vaba Lava sai Eesti Kultuurkapitali näitekunsti valdkonna peapreemia 2023 rahvusvahelise Vabaduse teatrifestivali korraldamise eest Narvas. 

Festivalile eelnesid korduvad põnevad ekspeditsioonid Kesk-Aasiasse, Ukrainasse ja Tšiilisse, tühjad vaidlused mõne ametkonnaga ning terve Vaba Lava kollektiivi ennastületav töö. Napilt kaks kuud enne festivali, otsustas potentsiaalne põhirahastaja festivali toetuseta jätta ning kaotasime hetkeks jalgealuse. Õnneks on just rasked hetked need, mis võimaldavad uutel kangelastel lava valgusesse astuda. Tänu koostööle Riigikantselei ja Toomas Suurväravaga saime asuda taas tegudele. Võtsime laenu ja tegime festivali ära. Kõige selle ajal püüdsime olla maksimaalses kontaktis reaalsusega ja pidada meeles meie eesmärki.  Vabaduse Festivalil osalesid delegaadid 21 riigist, meid kajastati paljudes suurtes välismeediakanalites ning saime publikult palju väga rõõmustavat tagasisidet. 

Sügav kummardus Kultuurkapitalile, Riigikantseleile, Toomas Suurväravale, Vaba Lava kollektiivile, vabatahtlikele ja kõigile kaasaelajatele! Aitäh, et meie tööd märkasite ja esile tõstsite.

Oleme Koos. Hoiame vabadust. Hoiame Eestit.

P.S. Festivali avanud Eesti-Ukraina koostöölavastus “(Elu) sunnitud valikud” on Eesti lavadel 14.-18. märtsil. Lavastus etendub Narvas, Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Piletid on saadaval siin: