Uudised

PETERBURI TEATRITE PÄEVAD

29. veebruarist 4. märtsini toimuvad Narvas Peterburi teatrite päevad, mille raames külastavad Vaba Lava Narva teatrikeskust nimekad Sankt-Peterburgi teatrid, kes toovad vaatajateni viis erinäolist lavastust.

 29. veebruaril näitab Vassilis saare teater A. Ostrovski näidendit “Äike”, mis pöörab kogu maailma tähelepanu kommetele ja moraalsetele väärtustele. Tavakused inimesed mõistavad neis tärkavat eneseväärikust, muudavad oma suhtumist ümbritsevasse maailma, tahavad ise otsustada oma saatuse üle ja kartmatult väljendada oma tahet. Laval on teenelised Venemaa rahvakunstnikud Natalja Kutasova, Tatjana Maljagina ja Sergei Lõsov.

 

 

 

2. märtsil toimub etendus, millest ei saa mööda minna – Nähtamatu Teater toob esimest korda Narva lavastuse-korteripeo “Nähtamatu raamat” – raamatust, mida pole olnud ja mida pole. Dolgatovi sõbrad – samasugused ebaõnnestunud kirjanikud, kriitikud, vaenlased, tema ema – me proovime autori vaimus jutustada, või isegi ümber jutustada, nalja teha, natuke kurvastada selle ajastu ning ootuste üle, mis panid Dolgatovi muretsema. Puudutav, lõbus, pisarateni kurb, aga samal ajal väga õdus lavastus. Laval on Semjon Seržin, Igor Ušmakov, Julia Bašorina, Jevgeni Seršin, Ivan Solntsev.

3. märtsil on laval Valentin Rasputini raamatu “Ela ja mäleta” ainetel loodud lavastusega Masterskaja teater. Grigori Kozlov teeb Rasputini proosast luuletuse, vene nutulaulu. Armastuse lugu on põimunud rahva ajalooga, kasvab sellest välja ja naaseb uuesti selle juurde nagu lavastus, kus laval olevast koorist tulevad külaelanikud, kes päästavad ja hukutavad Nastena ja ootavad ning hukutavad Andrei. “Ela ja mäleta” on segu armastusest ja surmast, lootusest ja meeleheitest. Laval on Arina Lõkova, Aleksei Vedernikov jpt.

4. märtsil toimub midagi sensatsioonilist, “Kuningas Lear”, lavastus, mille proovid toimusid peaaegu läbi viie aasta jõuab lavale väikese draamateatri 20. tegevusaastapäevaks ja on oluliseks verstapostiks nii näitlejate kui teatri asutaja ja lavastaja Lev Erenburgi jaoks. Alles aasta lõpus esietendunud lavastus jüuab koduteatrist esimesena välja just Narva. Lev Erenburg: “See on lugu sellest, kuidas kõige puhtamad ja paremad motiivid võivad viia kõige hävitavamate ja absurdsemate tulemusteni kui seda seda teha pimeda kompromissitu fanatismi ja julmusega.”

Peterburi teatrite päevad toimuvad 29. veebruarist  kuni 4. märtsini Vaba Lava Narva teatrikeskuses (Linda, 2).

Kõik etendused on vene keeles, eestikeelsete subtiitritega. Piletid on müügil Piletilevis.  

Peterburi teatrite päevi toetavad Integratsiooni Sihtasutus, Leningradi oblasti kultuurikomitee ja Eesti Kultuurkapital.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mis on seadnud eesmärgiks pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii Tallinna ja Narva teatrihoonete kui ka erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Vaba Lava on avatud uutele kooslustele, erinevatele koostööprojektidele ja värsketele ideedele.