Uudised

Vaba Lava paneb käima teatribussi

Vaba Lava Narva teatrikeskus paneb alates jaanuari lõpust tööle teatribussi, millega pääseb Narva teatrit vaatama ka Kohtla-Järvelt, Jõhvist ja Sillamäelt.

Veidi üle aasta töötanud Vaba Lava Narva teatrikeskus, kes toob ise etendusi välja, aga võõrustab ka teisi nii Eestist kui välismaalt loodab, et tänu uuele teatribussile jõuab nende saali senisest enam inimesi üle terve Ida-Virumaa.

“On äärmiselt kurb, kui inimesed jäävad teatrielamusest ilma ainult seetõttu, et nad ei pääse transpordiühenduse puudumise tõttu pärast etendust enam koju. Seetõttu otsustasimegi panna käima bussi, mis sõidutaks inimesed teatrisse ja pärast seda koju,” ütles Vaba Lava Narva teatrikeskuse produtsent Serafima Kolodkina.

Teatribuss alustab oma teekonda Kohtla-Järvelt, teeb peatuse Iidlas, Jõhvis js Sillamäel. Buss sõidab välja, kui soovijaid on vähemalt 20. Pileteid bussile müüakse nagu teatripileteidki läbi Piletilevi.

Esimese reisi teeb teatribuss 29. jaanuaril, kui esietendub lavastus “Üleminkuaja inimesed”. Tegemist on Vaba Lava enda etendusega, mida mängitakse Narvas kolmel korral. Nii väljubki buss nii 29. kui 30. jaanuaril ning 5. veebruaril. Tegemist on kakskeelse dokumentaallavastusega, mis räägib migratsioonist.

29. veebruarist kuni 4. märtsini toimuvad Vaba Lava Keskuses Peterburi teatrite päevad. “Ka sinna pääseb kindlasti teatribussiga,” lubas Kolodkina.

Sõit saab alguse kell 17.30 Kohtla-Järve endise Prestone kaupluse parklast, järgmine peatus on kell 17.50 Iidlas Araxese poe kõrval asuvas bussipeatuses, kell 18.00 on buss Jõhvi ning kell 18.25 Sillamäe bussijaamas.
Edasi-tagasi pilet maksab 8 eurot.
Pileteid saab osta Piletilevist