Uudised

President Kersti Kaljulaid alustas oma Narvas viibimise viimast perioodi avades nädalaks ajaks kontori Vaba Lava Narva teatrikeskuses.

Eile, 26. novembril saabus Vaba Lava Narva teatrikeskusesse president Kersti Kaljulaid, kelle kontor asub terve selle nädala Vaba Lava ruumides. Presidendil on uues teatrikeskuses ees mitmeid kohtumisi. Kaljulaidi viimasesse töönädalasse Ida-Virumaal mahub nii noore kultuuritegelase preemia üleandmine Vaba Lava Narva teatrikeskuses 29. novembril, vabatahtlike tunnustamine kui ka osalemine 29. novembril kell 16 Vaba Lava Narva teatrikeskuses toimuval seminaril  “Kultuuri tähtsusest ääremaadel – tuleviku väljavaated”, kus lisaks presidendile kõnelevad .  Rootsi suursaadik Eestis Mikael Eriksson, Vaba Lava juht Kristiina Reidolv, Tartu Uue Teatri juht Raul Oreškin (“Kremli ööbikud” Narvas) ning Station Narva korraldaja Helen Sildna. Ettekanded on eesti ja inglise keeles tõlkega vene keelde. Üritus on tasuta.

Eelregistreerimine: https://doodle.com/poll/rt2dhpfyetknznv8

Lisaks korraldab Presidendi Kantselei Vaba Lava Narva teatrikeskuses 30. novembril kell 18  diplomaatilise korpuse vastuvõtu ning nädalaks ajaks avab oma pop-up saatkonna Rootsi Suursaatkond.

Vaba Lava Narva teatrikeskusel on suur au Presidenti ja Rootsi Suursaatkonda võõrustada ja sel nädalal keskus avada etenduskunstide nädalaga, mis kestab 1.-11.
detsembrini.

Vaata programmi siit:
https://vabalava.ee/vaba-lava-narva/vaba-lava-narva/etenduskunstide-nadala-programm/

Juubeliaastal avatav Vaba Lava Narva teatrikeskuse ehitust toetab Kultuuriministeerium ja teatritehnika soetamist EAS, etenduskunstide nädal on sündinud Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali, Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali, Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupi, Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna, Integratsiooni Sihtasutuse, Rootsi Instituudi, Rootsi Suursaatkonna, Soome Instituudi, Goethe Instituudi ja Saksamaa Suursaatkonna koostöös.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta www.EV100.ee