Uudised

Vaba Lava alustab taas “Theatre Expanded” koolitussarjaga

Vaba Lava alustab taas “Theatre Expanded” koolitussarjaga ning selle aasta põhifookuseks on IT-sektori ja etenduskunstide ühendamine – uue tehnoloogia kasutamine etenduskunstides.

Esimest loengut ootame kuulama kõiki huvilisi juba 22. veebruaril kell 17.30 Vaba Lava teatrikeskuse suurde saali, kus Saksamaa/USA lavastajad Chris Kondek ja Christiane Kühl peavad digitalliseerumise ja identiteedi teemalise loengu.

Chris Kondek ja Christiane Kühl on multimeedia-performance’ id loonud juba üle kümne aasta. Nende tööd keskenduvad meie üha süvenevale sõltuvusele digitaalsusest. Nende meetodites segunevad dokumentaalsed ja jutustavad elemendid, laialdaselt kasutavad nad ka videot ja reaalajas suhtlemist. Kondeki ja Kühli varasemad tööd on sisaldanud reaalajas netis aktsiaturgude jälgimist ning samuti on nad katsetanud etenduste ajal publiku nutitelefonidesse häkkimist. Mais 2017 esietendub Vabal Laval nende uuslavastus “Eritunnused” (“Distinguishing Marks”). See lavastus, mis luuakse koostöös eesti kunstnikega, uurib meie virtuaalse keskkonna ja digitaalse kodakondsuse nähtamatuid ja tumedamaid külgi läbi E-Estonia, E-residentsuse ja X-Road’i prisma.

Loengus esitlevad nad oma varasemaid töid, tutvustades lähemalt erinevaid digitaalse ja dokumentaalse materjali ning teatrilavastuse põimimise strateegiaid. Lisaks saab heita esimese pilgu nende uurimustööle ja ideedele, mille põhjal sünnib ka nende lavastus “Eritunnused”.

Loeng on Vaba Lava poolt juhitud rahvusvahelise projekti “Theatre Expanded” osa ja toimub Interregi Kesk-Läänemere 2014-2020 programmi raames. Loeng kestab 2 tundi.

Loengule registreerumiseks palume saata hiljemalt 21. veebruariks e-mail aadressile info@vabalava.ee.

 

Lisaks otsivad Chris Kondek ja Christiane Kühl ka vabatahtlikke videokunstnikke, IT-spetsialiste, tantsijaid, näitlejaid ja teisi etenduskunstnikke osalema Vaba Lava 2016-2017 hooaja kuraatoriprogrammi lavastuses “Eritunnused”. Ootame osalema tudengeid ja spetsialiste igas vanuses. Otsime kunstnikke, kes on huvitatud e-eesti teemast ja sellest, kuidas võiks seda laval visualiseerida.

Lavastus keskendub digitaalse maailma arengule ja muutustele ning mis see meie ellu toob – meie arusaamadesse privaatsusest, territooriumist ja kehast. Kui ühest küljest on need muutused globaalsed, kuna maailmas toimub kõik üha enam netipõhiselt, on Eesti siiski eriline juhtum, olles end viimase kümnendi jooksul e-Eestina taasloonud. Seega, vaadeldakse riiki kui globaalsete arengute mudelit ning projetseeritakse sellel oma tulevikuvisioonid ja -hirmud.

Lavastuse arendamiseks tahavad lavastajad uurida Eesti e-situatsiooni ja leida erinevaid viise selle visualiseerimiseks – näiteks andmete visualiseerimist, video, liit-reaalsust ning käsitsi tehtud joonistusi. Välja arendatakse ka fiktiivne narratiiv, mis on strukturaalselt avatud faktidele ja ajaloolistele andmetele.

Proovid toimuvad veebruaris, märtsis ja mais. Kellaajad saab osalejatega jooksvalt kokku leppida, kuid osalejad peaksid olema valmis lavastajatega töötama 2-3 tundi päevas.

 

I tööfaas: 23. veebruar – 4. märts, 2017

II tööfaas: 10. – 21. mai, 2017

“Eritunnuste” etendused toimuvad 22. – 28. mai, 2017

Töökeel proovides on inglise keel.

Osalemiseks palume saata oma CV ja lühike ingliskeelne motivatsioonikiri aadressile tiiu@vabalava.ee.

Rohkem infot +372 5246543 (Tiiu Tamm).