Uudised

VABA LAVA LÕPETAB HOOAJA JA LAHKUB TELLISKIVI LOOMELINNAKUST

Sel nädalal on Telliskivi Vaba Lava teatrikeskuses toimumas hooaega lõpetav Minifestar. Esitusele on tulnud pea kõik hooaja parimad lavastused ning reedel toimub lõpupidu, võetakse majalt maha Vaba Lava nimi ning lahkutakse uute väljakutsete suunas. 

Pea kümme aastat Telliskivi Loomelinnakus asunud Vaba Lava teatri- ja etenduskunstide keskus on aastatega kasvanud teatrisaalide haldajast iseseisva ja tugeva loomingulise potentsiaaliga produktsiooniüksuseks. Aastas tuuakse omatoodanguna välja 4-5 uuslavastust, lisaks erinevad teatriprojektid, integratsioonisündmused Narvas ja muidugi Vabaduse festival.

“Siin Vaba Lava alustas ja siin me kasvasime. Kindlasti emotsionaalselt on see maja meile oluline. Samas Vaba Lava ei peatu, vaid liigub edasi, et oma kümnendal sünnipäeval, 19.09.2024 tervitada teid uues kohas. Aga vahepeatusena tulge Vabaduse festivalile, mis toimub meie teises teatrikeskuses Vaba Lava Narvas 15.08-19.08.2023”, lausus Vaba Lava juht Märt Meos.

Reedese päeva jooksul demonteeritakse Telliskivi majalt Vaba Lava logotekst, mida eksponeeritakse õhtuse peo ajal teatrikülalistele ja pidulistele. Kõigil soovijatel on võimalus kirjutada tähtedele oma mälestusi seoses Vaba Lavaga ja jätta sooje soove tulevikuks. Seejärel langeb Vaba Lava järel Telliskivi 60a uks, et avaneda uues kohas ja uue pauguga juba järgmisel hooajal.

“Soovime Vaba Lavale palju edu uutes väljakutsetes. Telliskivi Loomelinnak ootab aga põnevusega, mida uuel teatrihooajal meile kõigile pakkuda on, sest teater linnakust ei kao,” sõnab Telliskivi Loomelinnaku asutaja Jaanus Juss.