Uudised

Vaba Lava lõpetab hooaja menulavastusega “alastusest enam”

Vaba Lava lõpetab oma 2016/2017 hooaja austria koreograafi Doris Uhlichi lavastusega “alastusest enam”, millega avati 2015/2016 hooaeg ning mis osutus üheks populaarseimaks lavastuseks Vaba Lava kuraatoriprogrammis, mille koostasid Vaba Lava 2015/2017 hooaegade kuraatorid Madli Pesti ja Thomas Frank. Etendusi mängitakse 7.-9. juunini, peale 9. juuni etendust ootab Vaba Lava kõiki ka hooaja lõpupeole IN I OUT, kus DJ puldis astuvad üles Doris Uhlich ja Boris Kopeinig (DJ Viinist).

Miks peaks keegi end vabatahtlikult laval paljaks koorima? Millist sõnumit kannab katmata keha? Aga kui laval on näiteks alasti tantsijad? Milline on see sõnum nüüd, alati, ikka ja jälle?
Lavastuses “alastusest enam” pole tegemist lihtsalt grupi inimestega, vaid millegi enamaga – see on juba kogukond. See on kogukond ühisliikumises. Lavastuses „alastusest enam“ paneb muusika inimkehi värisema, üksteise vastu põrkuma, voolama, painduma, väänduma. DJ-na seisab laval koreograaf Doris Uhlich, kelle lavastuse motoks on „See on keha pidu: rõõmustagem oma kehalisuse üle“. Lavastus pakub võimaluse vaadelda inimkeha vabana eelarvamustest, valehäbist, ideoloogiast ja stereotüüpsest-konventsionaalsest suhtumisest, mis puudutavad nii alastust kui tantsu.

Idee ja koreograafia Doris Uhlich, kunstiline nõustaja Yoshie Maruoka, dramaturgia koostöös Christine Standfestiga, valguskujundus Nadja Räikkä, helikujundus Gerald Pappenberger, produtsendid Christine Sbaschnigg ja Theresa Rauter, kaasproduktsioon ImPulsTanz & insert (Theaterverein), Vaba Lava, Sõltumatu Tantsu Lava.

Etendajad: Sveta Grigorjeva, Barbara Lehtna, Linda Vaher, Kerti Kass, Karolin Poska, Katrin Kubber, Mari-Liis Pruul, Kaie Küünal, Siim Tõniste, Kadri Sirel, Liisa Chrislin Saleh, Sigrid Savi, Viktor Aspel, Kaarel Kütas

Lavastuse väljatoomist toetab Tanzquartier Wien‘i rahvusvaheline tantsu ja etenduskunstide võrgustik INTPA, Austria Riigikantselei ja Austria Euroopa, Integratsiooni ja Välisministeerium.

Lavastuse reklaamklipp:
Lavastusest lähemalt kodulehel:
FB leht: https://www.facebook.com/events/1753086691649630/

9. juunil on ühel korral võimalik näha ka Doris Uhlichi uut soololavastust “Plahvatuslik tantsijanna”.  Koreograaf Doris Uhlich ning muusik ja DJ Boris Kopeinig  uurivad  lavastusega “Plahvatuslik tantsija” liikumise ning tehnomuusika koosmõjust tekkivat energeetilist potentsiaali ning üritavad jõuda otse läbi teadvuse kihistuste inimese ürgse  tuumolemuseni. Tantsupõrandast saab elektromagneetiline väli, kus inimkehad on kui üksteise suhtes võnkuvad  laetud osakesed, millest eralduv energia kandub ruumis edasi lainetena.

Piletid Piletilevis.