Uudised

Vaba Lava uue hooaja kuraatoriprogrammi ideekonkurss lõppeb juba homme

Vaba Lava 2015/2016 hooaja kuraatoriprogrammi ideekonkurss lõppeb juba homme. Ootame veel viimaseid lennukaid projektiideid väiketeatritel ja vabakutselistelt loojatelt.

Teatrikeskuse Vaba Lava kuraatoriteks 2015/2016 ja 2016/2017 hooaegadel on Viini interdistsiplinaarsete etenduskunstide keskuse “brut Koproduktionhaus” kunstiline juht ja direktor Thomas Frank ning teatriteadlane, -kriitik ja Tartu Ülikooli teatriteaduse õppejõud Madli Pesti.
Vaba Lava kutsub 2015/2016 hooaja kuraatoriprogrammi ideekonkursile osalema kõiki väiketeatreid, vabatruppe ja vabakutselisi loojaid. Ideekonkursi fookuseks uuel hooajal on  kogukond, kollektiivsus ning ühine avalik sfäär.

Taotluste esitamine toimub Vaba Lava kodulehel: vabalava.ee Ideekonkursi tähtaeg on 31. jaanuar 2015.

Esimese vooru läbinud projektide autorid kutsutakse tutvustuseks 2015. aasta märtsis Tallinna. Lõppvalik toimub 2015. aasta märtsi lõpus.
Thomas Frank ja Madli Pesti sõnastavad Vaba Lava uute kuraatorite missiooni järgmiselt: Meil on suur au ja rõõm olla Vaba Lava kuraatorid aastatel 2015-2017. On väga põnev väljakutse koostada programm täiesti uuele, oma nägu kujundavale teatrikeskusele.
Viimasel kümnendil on majanduskriis ja neoliberaalne poliitika kõigutanud Euroopa avalikku sektorit. Avalikud institutsioonid on üle elanud eelarvekärpeid, erastamisi või isegi sulgemisi. Harva on loodud uusi ettevõtmisi või lausa uuenduslikke struktuure, eriti kultuurivallas. Vaba Lava on siin lootustandev erand. Meil on suur vastutus koostada selle uue teatri kunstiline programm.
Vaba Lava on avatud sõltumatutele loojatele. Meie ülesanne on koostada kuraatoriprogramm, mis koondaks interdistsiplinaarseid etenduskunste nii Eestist kui mujalt. 2015/2016 hooaja ideekonkursi fookuses on kogukonda uurivad ja Eesti avalikkusega suhestuvad kunstiprojektid. Otsime elavat dialoogi loojate ja avaliku sfääri vahel ning loodame, et mõlemad pooled on selleks valmis.”

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele.

Lisainfo:

Kristiina Reidolv
SA Vaba Lava
juhatuse liige
+372 5525258
kristiina@vabalava.ee

Madli Pesti
Vaba Lava kuraator
+372 5554 1117
madli.pesti@ut.ee

vabalava.ee